Pse janë të rëndësishme trajtimet javore në skincare?

Cikli nderrues/rigjenerues i qelizave te lekures ndodh natyralisht cdo 4-6 jave, por perdorimi i trajtimeve javore (sidomos eksfoliuesve) inkurajon nderrimin/rigjenerimim e tyre me ritem me te shpejte.

Trajtimet javore perfshijne:

•Eksfoliuesit (fizik ose kimik)
•Maskat trajtuese

Ne Xhoitips ne kemi nje variatet trajtuesish javor (si scrub, gel eksfoliues, maska) dhe percaktimi i eksfoliuesve dhe maskave  javore behet bazuar ne llojin, karakteristikat dhe shqetesimet tuaja ne lekure.

Disa nga benefitet e perdorimit te rregullt te trajtuesve javor jane:

•Largojne qelizat e vdekura dhe nxjerrin ne siperfaqe qelizat e reja dhe te fresketa
•Zhbllokojne poret, permiresojne permasat e poreve dhe zvogelojne ndjeshem breakouts
•Permiresojne teksturen dhe e len lekuren me smooth dhe bright
•Permiresojne tonin e lekures, njollat kafe, pigmentimin
•Qetesojne dhe rivitalizojne lekuren e irrituar
•Permiresojne elasticitetin, linjat e holla dhe rrudhat

*Kini parasysh qe trajtuesit javor jane nga hapat me te rendesishem skincare per te siguruar shendetin optimal afatgjate te lekures tuaj.

Kategoritë: Uncategorized

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *